cs en

News

11.09.2015
Vážení přátelé, tímto bych Vám ráda představila naše nové webové stránky. Na stránkách jsme pracovali dlouhou dobu a doufám, že se Vám budou líbit, poslouží Vám k pohodlnějšímu nákupu a poskytnou Vám všechny potřebné informace. Ráda bych Vás upozornila na to, že na stránkách neustále pracujeme, proto je možné, že občas bude docházet k drobným výpadkům. Zároveň Vás prosím, pokud na stránkách objevíte nějakou chybu či nesrovnalost, budu velmi ráda, když mě na to upozorníte, buď na Facebooku LUSTi nebo e-mailem na radka@lusti.cz. Všem předem velmi děkuji. 
03.09.2015
Koukněte, jak si vedl na závěr prázdnin náš Rider Tomáš Peč, člen české juniorské reprezentace, na největší letní Freeski akci v Evropě !! Od nás palce nahoře.
26.08.2015
Krátký článek o LUSTi v časopise FORBES.
24.08.2015
Again, I add a few pictures from Michael Turek, who is currently training on a New Zealand for the International Ski Congress INTERSKI International, where will be with a few other ski instructors represent the Czech Republic. The Congress will be held in September in Argentina, in the center of Ushuaia. Lust team wishes a lot of success and we look forward to photos .. :)
27.07.2015
After a long development and testing I can finally introduce longboards LUSTi.  
23.07.2015
Beautiful photos from Michael Turk from New Zealand (center Cardrona). Thank you..:)
17.07.2015
In the company, we found really unique thing!!:) The first handmade snowboard personally by Milan Luštinec (ML Snowboard) in 1992. The base painted by brush and design of snowboard is made using Scotch tape and paint. It's nice to remember the beginnings of business and the first products! :)
13.07.2015
We fell in love with longboards LUSTi. We fly on them even at work! :))
about our company  
Galus Industries Ltd. is a czech manufacturer of skis, snowboards and other sports equipment. Since 2000, our company began to produce a small quantity for the Czech Market of high performance racing skis under the brand LUSTi. The intention has always been to offer the highest quality at the best price. In the company is also the development of summer products such as longboards, wakeboards and kiteboards.

Dealership