cs en ru

News

06.10.2016

LUSTi cruiser

11.09.2015

Spuštění nového webu

Vážení přátelé, tímto bych Vám ráda představila naše nové webové stránky. Na stránkách jsme pracovali dlouhou dobu a doufám, že se Vám budou líbit, poslouží Vám k pohodlnějšímu nákupu a poskytnou Vám všechny potřebné informace. Ráda bych Vás upozornila na to, že na stránkách neustále pracujeme, proto je možné, že občas bude docházet k drobným výpadkům. Zároveň Vás prosím, pokud na stránkách objevíte nějakou chybu či nesrovnalost, budu velmi ráda, když mě na to upozorníte, buď na Facebooku LUSTi nebo e-mailem na radka@lusti.cz. Všem předem velmi děkuji. 
03.09.2015

Freestylové skoky na lyžích do vody

Koukněte, jak si vedl na závěr prázdnin náš Rider Tomáš Peč, člen české juniorské reprezentace, na největší letní Freeski akci v Evropě !! Od nás palce nahoře.
26.08.2015

LUSTi ve Forbes

Krátký článek o LUSTi v časopise FORBES.
24.08.2015

TELEMARK

Again, I add a few pictures from Michael Turek, who is currently training on a New Zealand for the International Ski Congress INTERSKI International, where will be with a few other ski instructors represent the Czech Republic. The Congress will be held in September in Argentina, in the center of Ushuaia. Lust team wishes a lot of success and we look forward to photos .. :)
27.07.2015

Longboards LUSTi are selling

After a long development and testing I can finally introduce longboards LUSTi.  
23.07.2015

A bit of refreshment to these hot days

Beautiful photos from Michael Turk from New Zealand (center Cardrona). Thank you..:)
about our company  
Galus Industries Ltd. is a Czech manufacturer of skis, snowboards and other sports equipment, located in a town of Zacler. In 2000, our company started producing limited quantity of high-performance racing skis for the Czech market under the brand nameLUSTi. Our mission has always been to offer the highest quality equipment at a very attractive price point. Our Company also produces summer sports equipment, such as longboards, wakeboards and kiteboards.

Dealership