cs en ru

News

06.10.2016

LUSTi cruiser

11.09.2015

Spuštění nového webu

Vážení přátelé, tímto bych Vám ráda představila naše nové webové stránky. Na stránkách jsme pracovali dlouhou dobu a doufám, že se Vám budou líbit, poslouží Vám k pohodlnějšímu nákupu a poskytnou Vám všechny potřebné informace. Ráda bych Vás upozornila na to, že na stránkách neustále pracujeme, proto je možné, že občas bude docházet k drobným výpadkům. Zároveň Vás prosím, pokud na stránkách objevíte nějakou chybu či nesrovnalost, budu velmi ráda, když mě na to upozorníte, buď na Facebooku LUSTi nebo e-mailem na radka@lusti.cz. Všem předem velmi děkuji. 
03.09.2015

Freestylové skoky na lyžích do vody

Koukněte, jak si vedl na závěr prázdnin náš Rider Tomáš Peč, člen české juniorské reprezentace, na největší letní Freeski akci v Evropě !! Od nás palce nahoře.
26.08.2015

LUSTi ve Forbes

Krátký článek o LUSTi v časopise FORBES.
24.08.2015

TELEMARK

Again, I add a few pictures from Michael Turek, who is currently training on a New Zealand for the International Ski Congress INTERSKI International, where will be with a few other ski instructors represent the Czech Republic. The Congress will be held in September in Argentina, in the center of Ushuaia. Lust team wishes a lot of success and we look forward to photos .. :)
27.07.2015

Longboards LUSTi are selling

After a long development and testing I can finally introduce longboards LUSTi.  
23.07.2015

A bit of refreshment to these hot days

Beautiful photos from Michael Turk from New Zealand (center Cardrona). Thank you..:)
about our company  
Galus Industries Ltd. is a czech manufacturer of skis, snowboards and other sports equipment. Since 2000, our company began to produce a small quantity for the Czech Market of high performance racing skis under the brand LUSTi. The intention has always been to offer the highest quality at the best price. In the company is also the development of summer products such as longboards, wakeboards and kiteboards.

Dealership