cs en ru
26.03.2014

Závod "Bokami Západných Tatier"

Další náročný test prodělaly Lusti Race Tour ve Vysokých Tatrách při jednom z nejtěžších skialpinistických závodů, legendárních Bokami Západních Tater.

Bokami západních Tater je třídenní skialpinistický závod dvojic. Každá závodní etapa má převýšením cca 2200 výškových metrů. Účastnící závodu se musí během závodu vyrovnat s extrémními sjezdy Tatranských žlabů, zvládat výstupy často s použitím horolezeckých technik a to vše ve výškách okolo 2000 m.n.m, nezřídka za nepříznivého počasí. Jednoduše ideální polygon pro testování skialpinistických lyží!

Lusti opět reprezentoval Radoslav Groh. Jeho partnerem pro tento závod byl slovenský borec Lukáš Trizna. Hned v první etapě si naši kluci připsali vítězství po napínavém souboji, kde rozhodl až závěrečný sjezd do cíle. Následující etapu zakončili shodně s duem Tatranských legend Madajem a Pisarčíkem, když se jim opět v posledním náročném sjezdu podařilo smazat náskok soupeřů. Do poslední etapy hoši vycházeli s náskokem přes dvě minuty, avšak štěstí jim tentokrát nepřálo zejména kvůli Lukášovým trablům se stoupacími pásy. Kluci zakončili i přes bojovný výkon závod na konečném druhém místě a za to jim patří obrovská gratulace!!!:)

about our company  
Galus Industries Ltd. is a Czech manufacturer of skis, snowboards and other sports equipment, located in a town of Zacler. In 2000, our company started producing limited quantity of high-performance racing skis for the Czech market under the brand nameLUSTi. Our mission has always been to offer the highest quality equipment at a very attractive price point. Our Company also produces summer sports equipment, such as longboards, wakeboards and kiteboards.

Dealership