Nejbližší testování lyží LUSTi: 11.4.2024 Rakousko - Pitztal.

0
0 Kč

Lyže

on pisteFIS RACE

Kategorie FIS RACE označuje kolekci závodních lyží splňujících parametry FIS. Tyto lyže nabízejí nejvyší možnou úroveň lyžařského výkonu. Jedná se o tvrdé, dynamické, agresivní lyže určené především k vynikajícím výkonům na závodních tratích.

FIS RACE SL
FIS RACE SLOstré a točivé
FIS RACE GS
FIS RACE GSStabilní a přesné
on pisteFIS JUNIOR RACE

Kategorie FIS JUNIOR RACE označuje kolekci závodních juniorských lyží. Tyto lyže nabízejí nejvyší možnou úroveň lyžařského výkonu ať už vyberete dynamickou a svižnou slalomku nebo rychlou a přesnou obřačku, případně dynamickou a bleskovou "superdžovku".

FIS JUNIOR RACE SL
FIS JUNIOR RACE SLDynamická a svižná
FIS JUNIOR RACE GS
FIS JUNIOR RACE GSRychlá a přesná
FIS JUNIOR RACE SG
FIS JUNIOR RACE SGDynamická, rychlá a přesná
on pisteRACE CARVER

Kategorie RACE CARVER v sobě ukrývá jak odladěnou závodní slalomku pro zkušené lyžaře, jejíž doménou jsou agresivní, krátké a rychle navazující oblouky hlavně na upravených sjezdovkách, tak  odladěnou závodní obřačku pro velmi zkušené lyžaře a amatérské závodní lyžování. Jejími přednostmi jsou ovladatelnost, stabilita a perfektně a čistě vyjeté oblouky.

RACE CARVER SL
RACE CARVER SLAgresivní, dynamická a stabilní
RACE CARVER GS
RACE CARVER GSStabilní a přesná
PERFORMANCE

Kategorie PERFORMANCE v sobě ukrývá velmi kvalitní náčiní pro zkušené jezdce a milovníky carvingových oblouků. Ať už zvolíte hravou, zábavnou a velmi točivou PC 71 nebo poslušnou, stabilní PC 74, která si libuje ve středních rychlostech a nebo nejuniverzálnější PC 77, která díky své šiřce projedete téměř všechny terény stabilně a bez zaváhání a tím je velmi vhodná pro celoddení použití.

PERFORMANCE CARVING 71
PERFORMANCE CARVING 71Stabilní, přesná a zábavná
PERFORMANCE CARVING 74
PERFORMANCE CARVING 74Stabilní, pevná a dynamická
PERFORMANCE CARVING 77
PERFORMANCE CARVING 77Univerzální, stabilní
MEN PROGRESS
MEN PROGRESS 74
MEN PROGRESS 74Sportovní, klidnější
MEN PROGRESS 77
MEN PROGRESS 77Univerzální, klidnější
SPORT CARVING

Lyže v kategorii SPORT jsou přátelské, pohodové určené pro velmi široké spektrum lyžařů (od úplných začátečníků až po pokročilé lyžaře) a různé druhy povrchů. SC 71 velmi dobře podrží při rychlých carvingových obloucích a dovolí i jízdu smýkanými oblouky. SC 74 je velmi podobná modelu PC 74, avšak jedná se o verzi bez titanalu. Lyže je velmi podobná tvrdostí ale s příjemnějším (pohodovějším) chováním. SC 77 je svou konstrukcí podobná modelu PC 77, ale opět se jedná o verzi bez titanalu. Díky své šířce si poradí s jakýmkoliv terénem, od ranního manšestru až po odpolední rozbitou sjezdovku.

SPORT CARVING 71
SPORT CARVING 71Poslušná, nenáročná
SPORT CARVING 74
SPORT CARVING 74Přátelská, pohodová
SPORT CARVING 77
SPORT CARVING 77Přátelská, pohodová
FUN CARVING

Jak značí název této kategorie FUN, zde půjde hlavně o zábavu. Všechny modely jsou mimořádně hravé a obratné, svého jezdce nutí k čistě vyjetým kratším obloukům v pomalé až střední rychlosti. Jedná se o skvělý nástroj pro maximální požitek z carvnigu.

RADIKAL FUN CARVING
RADIKAL FUN CARVINGHravá a obratná
FUN CARVING
FUN CARVINGHravá a obratná
SNOW SKATE
SNOW SKATEHravá, zábavná a obratná
SNOW SKATE WIDE
SNOW SKATE WIDEHravá, zábavná a obratná
ALL MOUNTAIN

Kategorie ALL MOUNTAIN skrývá univerzální lyže vhodné pro všechny druhy sněhu. Jedná se o jediné lyže značky LUSTi, které jsou určené převážně na sjezdovku a mají rocker (obrácený průhyb) ve špičce, který usnadňuje nástup do oblouku. Lyže v této kategorii jsou robustní a projedou hravě každý terén s velým klidem a stabilitou.

CROSS WIDE ROCKER 81
CROSS WIDE ROCKER 81Univerzální, klidnější
CROSS WIDE ROCKER 84
CROSS WIDE ROCKER 84Spolehlivá
CROSS WIDE ROCKER 87
CROSS WIDE ROCKER 87Univerzální
CROSS WIDE ROCKER +91
CROSS WIDE ROCKER +91Univerzální, hravá
CROSS WIDE ROCKER +95
CROSS WIDE ROCKER +95Univerzální, hravá
on pisteLADIES PROGRESS

Kategorie LADIES PERFORMANCE cílí především na sportovněji zaměřené lyžařky. Model LP 68 vychází ze slalomek RC SL, ale díky ubrání jednoho plátu titanalu je lyže snadněji ovladatelná a díky uzšímu středu umožňuje snadný přechod z oblouku do oblouku. LP 72 je vhodná spíše na střední a delší oblouky a jako všechny modely této kategorie má jen jeden plát titanalu, je tedy snadněji ovladatelná, přesto dostatečně pevná a spolehlivá i ve vyšších rychlostech. Posledním zástupcem je LP 76, díky své šířce 76 mm pod botou s nimi projedte téměř všechny terény, stabilně a bez zaváhání.

LADIES PROGRESS 68
LADIES PROGRESS 68Mrštné a přesné
LADIES PROGRESS 72
LADIES PROGRESS 72Výkonné a sportovní
LADIES PROGRESS 72 GREY
LADIES PROGRESS 72 GREYVýkonné a sportovní
LADIES PROGRESS 76
LADIES PROGRESS 76Jisté a točivé
on pisteLADIES LIGHT

Kategorie LADIES LIGHT v sobě ukrývá kvalitní a vyvážené dámské lyže, určené na sjezdovku. Díky celodřevěnému jádru z lehkého dřeva Paulownie a sandwichové konstrukci je lyže lehčí a ochotnější k průhybu v oblouku takže vyhoví i lehčím lyžařkám, zároveň si zachovávájí dostatečnou stabilitu pro jízdu na tvrdém povrchu. Tato řada lyží je vhodná především pro lyžařky, které nevyhledávají agresivní, dynamickou jízdu, ale rády se vozí a berou víkend na horách především jako odpočinek a lyžování jako relax.

LADIES LIGHT 72
LADIES LIGHT 72Lehká a klidná
LADIES LIGHT 76
LADIES LIGHT 76Lehká a univerzální
JUNIOR CARVING

Lyže JUNIOR CARVING jsou určené pro nejmenší děti se zálibou v extrémním carvingu. Lyže i přes svou minimální délku trvají na maximálním možném carvingovém pojetí. Díky minimální podélné tuhosti ji i lehké děti dokáží prohnout i v malých rychlostech.

JUNIOR CARVING
JUNIOR CARVINGExtrémně točivá a hravá
JUNIOR SPORT

Dětská carvingová lyže. Lyže jsou určené pro široké spektrum malých lyžařů - od začátečníků po pokročilé. Lyže umí vyjet oblouk po hraně, ale zvládne i jízdu smykem.

JUNIOR SPORT - MODRÉ
JUNIOR SPORT - MODRÉUniverzální
JUNIOR SPORT - BÍLÉ
JUNIOR SPORT - BÍLÉUniverzální
JUNIOR RACE

Dětská carvingová lyže. Lyže jsou určené pro široké spektrum malých lyžařů - od začátečníků po pokročilé. Lyže umí vyjet oblouk po hraně, ale zvládne i jízdu smykem.

JUNIOR RACE CARVER
JUNIOR RACE CARVERUniverzální
touringTOUR

Lyže kategorie TOUR se zavděčí širokému spektru skialpinistů. TOUR 70 jsou ideální na pohodové výlety po českých zasněžených horách. TOUR 82 jsou určené především pro turistiku i možné ostřejší sjezdy, díky své šířce a rockeru ve špičce si můžete užít i jízdu volným terénem. TOUR 94 poskytují úžasnou volnosti pohybu. S těmito lyžemi můžete vyrazit do vysokých hor a dopřát si jízdu v prašanu při dlouhých sjezdech.

TOUR 70
TOUR 70Lehké a univerzální
TOUR 82
TOUR 82Univerzální
TOUR 94
TOUR 94Univerzální
TOUR PROGRESS 88
TOUR PROGRESS 88
TOUR PERFORMANCE 88
TOUR PERFORMANCE 88
touringTOUR RACE

LUSTi TOUR RACE nejsou jen klasické skialpy, ale jsou to především ultra lehké sjezdové lyže, díky kterým budete první na kopci a zároveň si užijete perfektní žážitek z jízdy, ať už jedete po upravené sjezdovce nebo sjíždítě strmý úvoz.

TOUR RACE
TOUR RACEUltra lehké
TOUR RACE - PINK
TOUR RACE - PINKUltra lehké
TOUR RACE CARBON DESIGN
TOUR RACE CARBON DESIGNUltra lehké
freestyleFREESTYLE PARK

Univerzální, zábavné lyže, na kterých je možné brázdit svahy i skákat ve snowparku. Lehké, stabilní, pružné při skocích, hravá na sjezdovce, spíše pro střední až delší oblouky a takové to veselé ježdění.

FREESTYLE PARK JUNIOR MESO
FREESTYLE PARK JUNIOR MESOHravé a zábavné
FREESTYLE PARK IONO
FREESTYLE PARK IONOHravé a zábavné
FREESTYLE PARK EXO
FREESTYLE PARK EXOHravé a zábavné
FREESTYLE PARK ALL MOUNTAIN VERSO
FREESTYLE PARK ALL MOUNTAIN VERSOUniverzální
freerideFREERIDE

Kategorie Freeride v sobě ukrývá dámské all mountain lyže MUSE a pánské VERTIGO. Lyže jsou příjemně krojené s posunutým nejširším bodem špičky ke středu,  dlouhým rockerem a celkově měkčí skladbou.  Se svou skvělou váhou se jedná o skvělé free skitouringové lyže. Dále zde naleznete big mountain lyže RYBR, které jsou díky své šířce 110 mm pod botou a rockerem ve špičce určené jak do prašanu tak na sjezdovku. Nejvíce si tuto lyži užijete ve velkých horách, kde je směs prašanu, místy vyfoukaného na led, ledové krusty a hravě zvládnou i jarní firn. Poslední zástupcem je čistě prašanová lyže KRAKO, lyže vhodná jak na rychlou jízdu po otevřených pláních, tak na prudké svahy či nádherné ježdění v lese.Je doma v hlubokém sněhu, díky konstrukci v něm krásně plave a jízda se tak podobá spíše surfování. Obratná v obloucích, jistá při dopadech po skocích a klidná ve velké rychlosti.

ALL MOUNTAIN - MUSE
ALL MOUNTAIN - MUSEUniverzální
ALL MOUNTAIN - VERTIGO
ALL MOUNTAIN - VERTIGOUniverzální
BIG MOUNTAIN - RYBR
BIG MOUNTAIN - RYBRUniverzální
POWDER - KRAKO
POWDER - KRAKOPrašanová, ovladatelná a hravá